game-image

Magnus Failure

Aktualności


07.04.2021

W grze wcielamy się w postać, której pasją jest poszukiwanie głębszych znaczeń i odkrywanie tajemnic. Przejawia się to w jednym z jego zainteresowań, którym jest odbiór sygnałów z numerycznych stacji radiowych. Pewnego dnia, kiedy po raz kolejny przeczesywał częstotliwości w poszukiwaniu sygnału, stało się coś niezwykłego. Odebrał tajemniczy i na pozór niezrozumiały przekaz. Udało mu się rozkodować tę wiadomość, ale nie przy pomocy bystrości umysłu, czy programów deszyfrujących, lecz dzięki otwarciu się na nieznane. Nagle zakodowany język uwolnił ukrytą treść. Poznanie znaczenia wiadomości sprawia, że bohater wyrusza w podróż aby odnaleźć nadawcę.


Rozgrywka przedstawiona jest w rzucie izometrycznym. „Awaria Magnusa” jest połączeniem gry przygodowej, eksploracyjnej oraz logicznej. Zadaniem gracza jest rozwiązywanie postawionych przed nimi zagadek za pomocą odpowiedniego łączenia przedmiotów, wyszukiwaniu ich w otaczającym go środowisku oraz interakcja w logicznych mini grach.

Grę cechuje estetyka będąca połączeniem ręcznego rysunku, indywidualnego stylu komiksowo-szkicowego z grafiką 3D. Opowieść jest nasycona językiem symboli, które mogą kierować grającego ku głębszej filozoficznej refleksji. Staramy się aby opowiedziana historia była otwarta na indywidualną interpretację gracza, dlatego przedstawiony świat jest niejednoznaczny.


Gra jest przedstawieniem podróży bohatera podczas, której poznaje on prawdę o sobie, otaczającym go tajemniczym świecie.

Używamy plików cookie w celu zapewnienia najlepszej jakości usług. Kontynuując, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.